Учням.Як робити домашнє завдання легше.
Як робити домашнє завдання швидше
Як поліпшити мотивацію
1. Не забувайте про користь домашнього завдання
Його виконання - це не марна і безцільне проведення часу. Домашнє завдання потрібно, щоб закріпити знання, отримати нову інформацію, відчути себе більш впевнено. Якщо нагадувати собі про важливість того, що ви робите, процес йде жвавіше.
2. Радуйте себе під час пауз
Прочитайте, що вам пишуть в месенджері. З'їжте цукерку. Або послухайте улюблений саундтрек. Постарайтеся отримати від п'ятихвилинного перерви максимум задоволення.
3. Не скупіться на похвалу
Дитині - якщо ви батьки. Собі - якщо ви і є учень. Кожна вирішена задача, написане твір або вчинений вірш гідні хоча б короткого, але щирого захоплення: «Молодець!»
4. Намагайтеся обходитися без сторонньої допомоги
У разі труднощів завжди є спокуса звернутися за підмогою до батьків або знайомим, більш підкованим в предметі. Самостійна робота з незвички може зайняти більше часу. Але поступово приходить навик швидко знаходити потрібну інформацію і рішення самостійно. А це, в свою чергу, розвиває самооцінку.
5. Заплануйте щось цікаве
Підбадьорте себе або дитини приємними планами на вечір. Як тільки закінчите з уроками, можна нарешті з'їсти морозиво, пограти в комп'ютерну гру, сходити в гості. Список легко продовжити.
Як робити домашнє завдання швидше
Що заважає робити домашнє завдання швидко
Як правило, процес сповільнюють наступні фактори:
- занадто складна програма;
- невміння зосередитися;
- невміння правильно розподіляти час;
- втома;
- відсутність мотивації.
Як допомогти зосередитися
1. Організуйте зручне робоче місце
2. Наведіть порядок на столі і в ящиках
Це необхідна умова. По-перше, бардак розсіює увагу. По-друге, більше часу йде на пошуки необхідних предметів, які повинні бути під рукою. Прибравши все зайве, ви зможете зручно розкласти зошити, книги і все, що вам потрібно для виконання завдання.
3. Відкладіть мобільний і відключіться від соцмереж
На час підготовки до занять відкладіть мобільний якнайдалі і встановіть режим «Не турбувати».
Якщо виконуєте завдання на комп'ютері, візьміть за звичку відключатися від усіх соцмереж.
4. Переодягніться в комфортний одяг
Чим менше щось тисне, тре, коле і обмежує руху, тим більше шансів зосередитися на головному. В даному випадку - на домашньому завданні.
5. Поставте класичну музику
Ця рада підходить не всім, але спробувати варто. Деякі дослідження підтверджують, що класика сприяє концентрації і засвоєнню інформації.
Як правильно розподілити час
1. Приступайте до домашнього завдання якомога раніше
Оптимально зробити все відразу після занять - поки з пам'яті ще не вивітрилися отримані знання.
2. Розставте завдання по значущості і терміновості
Завжди знайдеться завдання, яке можна відкласти на завтра. А якщо великий ризик, що ви все одно не встигнете зробити весь обсяг сьогодні, краще приділити більше часу тому, що горить.
3. Почніть з найскладніших завдань
Чим довше сидиш над домашнім завданням, тим нижче працездатність і концентрація уваги. І це зрозуміло: поступово накопичується втома. Є сенс починати зі складних завдань: на свіжу голову їх вийде зробити швидше. А потім перейти до чогось простіше.
4. Робіть перерви
Здавалося б, тут криється протиріччя: якщо потрібно щось зробити швидше, навіщо витрачати час на перерви? Але дослідження вже не раз підтверджували, що після паузи підвищується здатність сфокусуватися і ефективність роботи. А значить, і завдання можна вирішити в більш короткі терміни.
На цьому принципі будується одна з ключових методик сучасного тайм-менеджменту - техніка Pomodoro. Схема «25 хвилин старанно працюємо - 5 хвилин відпочиваємо» підходить і для навчального процесу. Часові відрізки можуть бути іншими, але сенс залишається тим самим.
Як зняти втому
1. Підкріпіть сили
Після важкого навчального дня небажано сідати за уроки на голодний шлунок. Легкий перекус і достатню кількість води допоможуть поповнити запас сил і підживлять мозок.
2. Провітрюйте кімнату
Стомлюваність може бути викликана нестачею кисню. Добре, якщо в кімнаті постійно циркулює свіже повітря. У холодну пору відкривайте вікна хоча б на 5 хвилин щогодини.
3. Частіше рухайтеся
Під час перерв обов'язково встаньте з крісла, пройдіться або зробіть пару вправ, щоб розім'ятися і зняти м'язову напругу.