Фізичні вправи, що сприяють зменшенню почуття гніву
Протистресове дихання
Повільно виконуйте глибокий вдих через ніс; на піку вдиху затримайте дихання; після цього зробіть через ніс видих, як можна повільніше. Це заспокійливе дихання. Постарайтеся уявити собі, що з кожним глибоким вдихом і тривалим видихом ви частково позбавляєтеся від стресової напруги.
Ізометричні вправи
Обіпріться руками в стіну і штовхайте, поки не мине відчуття збудження, поки фізично ви в силах штовхати.
Вихід гніву через крик
Якщо є можливість, знайдіть відокремлене місце й кричіть. Кричати необхідно скільки вистачить повітря в легенях, поки не виб’єтеся з сил (можна кричати в подушку або картонну коробку, заповнену паперами).
Релаксація
Крок 1. Розслабте куточки рота, зволожте губи, розслабте плечі. зосередьтеся на виразі свого обличчя і положенні свого тіла: пам’ятайте, що вони відображають ваші емоції, думки і внутрішній стан. злегка доторкніться пальцями до своїх лобових горбів безпосередньо над очима. Утримуючи пальці без натиснення на цих точках зняття стресу, відчуйте, як розслабляється ваше тіло. Якщо ви знаєте, що з’явилося причиною стресу, обдумайте всю ситуацію, знімаючи стрес. Уявіть собі всі її аспекти, які ви можете пригадати, спробуйте усвідомити, що відбувається, що ви відчуваєте у зв’язку з цим. Не намагайтеся вирішити проблему, просто усвідомлюйте свої дії та почуття. Подумки задайте собі запитання: «чому я зараз такий напружений(а)?” Потім прислухайтеся до будь-яких думок, які відразу ж з’являться у вас в голові, або відмітьте будь-які образи, що з’явилися. Ви виявите, що ви знаходите здатність проникнення у ваші внутрішні відчуття і турботи.
Крок 2. Вирішіть, що вам потрібно зробити, щоб позбавитися від цього джерела напруги. Якщо ви визначили, що причина вашого стресу криється в певній ситуації, натупний крок полягає в тому, щоб запитати себе, що вам потрібно зробити з цим.
Якщо ви вірите в сили свого розуму, ви виявите, що ваше внутрішнє “Я” має відповідь про те, що робити. Не намагайтеся сформулювати відповідь свідомо, а прислухайтеся до того, що вам говорить ваш внутрішній голос. Поставте собі питання: “Що мені потрібно зробити, щоб бути спокійною?”
Крок 3. Відкиньте всяке занепокоєння про проблему. Останній крок полягає в тому, щоб відкинути всіляке занепокоєння і страхи, пов’язані з досягненням бажаного результату. Ці страхи абсолютно непродуктивні і лише підсилюють відчуття стресу.
Інколи, скільки б ви не намагалися активно або подумки вплинути на події, обставини можуть не скластися так, як ви сподіваєтеся. Проте, часто з часом справи приймають кращий зворот, якщо лише ви збережете спокій. Таким чином, одним з ключових моментів при подоланні занепокоєння є розуміння того, що часто може здаватися, що справи йдуть погано, але ми можемо піти в обхід або використовувати те, що йде погано, для набуття досвіду, щоб зробити що-небудь краще.
Інший спосіб розглядати небажані на початку події полягає в розумінні того факту, що часто наші бажання і потреби не збігаються. Коли це відбувається, ми зазвичай отримуємо те, що нам потрібне. Якщо вас турбує якась майбутня подія, проаналізуйте, що саме вас турбує і чого ви очікуєте, потім знов обдумайте ситуацію, при цьому уявляючи собі, як ви діятимете з максимальною ефективністю.
Для подолання наслідків стресу корисні також медитація, заняття спортом та водні процедури.